avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2005 soluții astăzi
Forum Activitate LABTECOM7

Activitate LABTECOM7

pe foaia pe care eu am primit-o la eliberarea din penitenciar scria doar:pedeapsa executata:3 ani si 2 luni,Imi cer scuzedar mai multe detalii despre recurs chiar nu pot sa va dau,pentru ca nu le stiu.dar aproximativ,credeti ca exista sansa sa am cazierul curat in momentul de fata?
pe hotarare scria tribunalul galati ........condamna pe inculpatul........la 3 ani si 2 luni de inchisoare cu suspendare,iar in dreptul celor 3 ani si 2 luni scria:executat.
asta inseamna ca la data de azi cazierulil am curat sau trebuie sa mai treaca timp?
va salut.ma numesc iulian,in 2006 am fost condamnat la 3ani si 2 luni de inchisoare pentru 209 furt calificat,prin decizia instantei galati.eu ulterior in anul 2008 intorcandu-ma din spania nestiind ca aveam o hotarare irevocabila si definitiva pentru un mandat de executatre a pedepsei,pe data de 7 ianuarie acelasi an,ma aflam la evidenta populatiai galati cu scopul dea mi se elibera o noua carte de identitate,de unde am fost si arestat.ulterior am facut recurs si la a sasea luna de executare a pedepsei,printr-o hotarare definitiva a aceluiasi tribunal galati am fost pus in libertate.as vrea sa stiu de cand am cazierul pata:din 2006 de cand mi s-a eliberat mandatul de exacutare,sau din 2008 de cand am fost arestat,si dupa cat timp mi se sterge,sau daca e deja curat,multumesc anticipat celor ce imi vor raspunde