avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 609 soluții astăzi
Forum Activitate fireman777

Activitate fireman777

Va multumim mult de tot pentru informatiile date!Ne-ati fost de mare ajutor!Vom reveni pe forum cu informatii legate de solutionarea acestei probleme!O zi linistita si multa sanatate va dorim!
Multumim pentru raspuns!Data viitoare cu siguranta asa vom proceda!Ce putem face in continuare pentru a putea materializa munca pe care am depus-o?Unde putem gasi cateva modele de astfel de contracte pentru a ne putea face o idee si sa stim astfel cum sa punem problema?
Buna ziua.Sotia mea care este invatatoare a lucrat la conceperea unui set de caiete de lucru pentru clasele I-IV impreuna cu doua colege.Acest set de caiete a fost dat in copie xerox unei edituri in luna noiembrie 2010.Vizitand site-ul editurii in urma cu cateva zile(10.03.2011) am constatat ca acel set de caiete a aparut spre vanzare.Am luat legatura cu reprezentantul editurii caruia i-au fost inmanate copiile manuscriselor si i-am adus la cunostinta faptul ca am vazut ca setul de caiete a aparut spre vanzare iar acesta a spus ca va ajunge in cateva zile cu contractul pentru a fi semnat.Noi credem ca nu s-a procedat corect din partea editurii si de aceea va rugam sa ne indrumati cu un sfat pentru a sti ce e de facut in continuare.Multumim !