avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 944 soluții astăzi
Forum Activitate bechianu_gabriel

Activitate bechianu_gabriel

Răspuns la discuția neinceperea urmaririi penale
daca ma poate ajuta si pe mine cineva...
Pe 28 dec. 2010 am avut un accident de masina si in masina pe care am lovit-o se aflau 2 copii de aprox 2 ani care au fost luati cu ambulanta si dusi la spital. Dupa ce li s-a facut un consult s-a demonstrat k nu aveau decat doua maxim trei cucuie! Am mai vorbit si peste vreo 2 sapt cu tatal copiilor si mi-a spus ca nu au nimic.
In seara accidentului am fost la politie, am dat declaratie eu , accidentatul si un martor, iar persoana accidentata nu a depus plangere impotriva mea atunci, spunand k se mai gandeste in functie de cum se simt copii, d-asta v-am zis ca am vb peste 2 saptamani cu el.
Cel accidentat avea domiciliul in America si urma sa plece acolo, si cred k si a plecat!
Vroiam sa va intreb care e termenul de prescriptie a dosarului daca el nu depune plangere pentru vatamarea corporala a copiilor impotriva mea!
Normal a fi 60 zile, dar problema e ca 60 zile de la data in care i-a fost adus la cunostinta in mod oficial cine sunt eu , xulescu cu CNP, domiciliat in.. si restul ce se mai scrie, iar asta nu s-a intamplat deoarece am vorbit cu politisul care se ocupa de caz si nu a facut-o ,cu toate ca vorbise cu accidentatul la telefon ca sa vine la politie sa termine declaratiile de dat, dar acesta nu a venit!
V-as fi foarte recun