avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 602 soluții astăzi
Forum Activitate corina_parloaga

Activitate corina_parloaga

Răspuns la discuția Admitere Barou 2011
Craciun fericit!
Răspuns la discuția Admitere Barou 2011
ce emotii... in zadar!
Răspuns la discuția Admitere Barou 2011
multumesc! :) sper sa reusim sa ne unim pentru a merge mai departe. pentru numere de telefoane sau id-uri putem trimite mesaje private
Răspuns la discuția Admitere Barou 2011
INPPA Bucuresti nu raspunde. informatiile au venit mereu de la celelalte centre.
Răspuns la discuția Admitere Barou 2011
Alin Popescu a scris:

Buna ziua,

Revin cu rugamintea de mai devreme, sa renuntati la scrisul pe langa subiect si sa reveniti la subiectul acestui forum. Ii invit pe toti cei care se simt nedreptatiti de acest examen sa-si gaseasca solutii reale de rezolvare a problemelor. Faptul ca va certati cu restul lumii intr-un forum n-o sa va ajute cu nimic. Faptul ca ii acuzati pe toti cei care au intrat / sunt avocati / etc n-o sa va ajute cu nimic. Daca va considerati nedreptatiti, daca considerati ca merita sa fiti avocati, atunci incepeti prin a va reprezenta singuri si alegeti-va cai reale de actiune pentru aceasta problema. Scandalul pe un forum nu e si nu va fi niciodata o solutie reala.

Multumesc anticipat.


si tu cu aplauze? te aplaud aici: =D> numai ca nici tu nu citesti. nu ii acuzam pe cei care au intrat. cum am putea face asta??? acuzam in alta directie. mi se pare ca iti depasesti atributiile si te-as ruga sa fii mai atent in calitate de administrator. deja esti intr-o tabara inchipuita. toti suntem colegi, chiar daca unii dintre noi au "ratat" acest examen. iti multumesc anticipat! sper ca nu imi vei sterge mesajul!
Răspuns la discuția Admitere Barou 2011
iondanci a scris:

corina_parloaga a scris:

avocatel2011 a scris:

Sa inteleg acum ca unii ar vrea sa fie corectati dupa un nou barem-eventual propriu iar altii sa isi vada lucrarea si sa o corecteze cu ei acolo. Daca toti cei 1700, sau cati sunt picati vor acelasi lucru inseamna sa le stea comisia aia de corectori la dispozitie vreo juma de an, ca sa inteleaga fiecare ce si unde trebuia scris

nu, eu propun sa lupti alaturi de noi pt anularea acestui examen! ce zici ?;)




pentru corina_parloaga
tu crezi ca toti cei care au intrat sunt cu pile?...ca au fost ajutati...intr-un anume mod?...oare nu sunt sunt printrei aei care au invata?....carea au dat acest examen a treia sau a patra oara...oameni care au investit in acest examen (concediu fara salar,...ani ala rand)...oare pt ei ar fi corect ca acest examen sa fie anulat?


chiar nu sustin acest lucru. pana unde se ajunge... cititi, mai fratilor! felicitari! stiu cat ati muncit pt ca si eu am stat 4 luni in concediu fara plata si am invatat de la 5-6 dimineata in continuu pana la 11-12 noaptea, dar nu ma plang. este a doua oara cand dau acest examen. poate ca trebuie sa mai stau la rand. stiu toate acestea. stiu ca ati muncit si ca probabil majoritatea a luat examenul pe meritul lor. FELICITARI! era o provocare pt avocatel numai pt faptul ca imi contesta munca, studiul si nedreptatea simtita de mine.
Răspuns la discuția Admitere Barou 2011
avocatel2011 a scris:

Sa inteleg acum ca unii ar vrea sa fie corectati dupa un nou barem-eventual propriu iar altii sa isi vada lucrarea si sa o corecteze cu ei acolo. Daca toti cei 1700, sau cati sunt picati vor acelasi lucru inseamna sa le stea comisia aia de corectori la dispozitie vreo juma de an, ca sa inteleaga fiecare ce si unde trebuia scris

nu, eu propun sa lupti alaturi de noi pt anularea acestui examen! ce zici ?;)

Răspuns la discuția Admitere Barou 2011
avocatel2011 a scris:

Vad ca excludeti din start varianta ca la un examen se pica din alte motive in afara de ala pe care v-ati axat:furtul.Toti sunt bine pregatiti si sunt furati..trist.
si din ce motiv oi fi picat? astept sa te uiti la rezultate si sa imi raspunzi. si la proc pen am fost inexplicabil depunctata. am fost eu nepregatita, sau corectorul? cred ca mai degraba eu... nepregatita, nestiutoare, increzatoare intr-o minima corectitudine.

Răspuns la discuția Admitere Barou 2011
:) nu o mai lua atat de personal ;)
Răspuns la discuția Admitere Barou 2011
neAvocatule, batalia finala se apropie. suntem aici, cativa, putini cati om fi, dar suntem. trebuie sa fim hotarati. Radu, acesti oameni sunt intr-adevar un model pentru noi, cei care acceptam umili nedreptatea facuta si asteptam nerabdatori urmatorul examen. nu aceasta trebuie sa fie atitudinea adoptata. pe Stefania nu am inteles-o din pacate! neAvocatul este un tip istet, care a adunat multe informatii folositoare tuturor. Stefania, sper sa fii norocoasa in continuare si sa ii privesti la fel pe organizatorii examenului de definitivat. asadar, eu nu sunt atat de diplomata si ii voi multumi d-nului neAvocat!