avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 425 soluții astăzi
Forum Activitate passerotto

Activitate passerotto

Răspuns la discuția agresiune
o sa am rabdare,ca altceva ce pot sa fac?va multumesc din nou.
Răspuns la discuția agresiune
Am depus plangerea la politie la un domn inspector pe data de 14.03.2011,am lasat numarul de telefon sa pot fi contactata dar deocamdata nu se intampla nimic.dupa acest episod mi-am pierdut increderea in institutiile statului.va multumesc pentru raspunsuri.sper sa am noutati pozitive.....
Răspuns la discuția agresiune
la un minut dupa agresiune eu am sunat la politie.au sosit la fata locului doi domni politisti,pe care agresorul ii astepta linistit.eu am relatat ce s-a intamplat si martorii au confirmat.mi-au cerut actul de identitate,iar agresorul s-a prezentat a fi ruda cuiva. au plecat la masina lor impreuna cu agresorul si s-au dus dupa colt.s-au intors dupa 5 minute si mi-au spus ca a fost sanctionat,dar au refuzat sa-mi spuna numele si cu ce suma l-au sanctionat.in plangere am relatat tot ce s-a intamplat,dar nici domnul inspector unde am facut plangerea n-a putut sa mi-il spuna.am ajuns mai sus la un domn comisar care a spus ca nu se baga peste colegul lui,inspectorul.l-am descris fizic,bineinteles.nu mai inteleg nimic eu sunt victima si nu am dreptul sa cunosc identitatea atacatorului.faptul acesta de a nu putea stii cine m-a agresat e foarte deranjant.
Răspuns la discuția agresiune
nu sunt lamurita in totalitate.daca a fost identificat imediat,de ce domnii politisti au refuzat sa-mi spuna cum se numeste?eu sunt contribuabilul si m-am simtit defavorizata in fata infractorului.am facut plangerea la politie dar fara sa scriu numele acestuia.e normal?asta e procedura?
Răspuns la discuția agresiune
va multumesc pentru sfat.in certificatul medico legal scria 4-5 zile de ingrijiri medicale.precizez ca nu sunt interesata sa ajung la o intelegere,eu doresc sa raspunda in fata legii pentru fapta sa,pentru ca in viitor sa nu comita cu altcineva o fapta mai grava.eu am fost indignata pentru faptul ca s-a prezentat politistilor a fi ruda cuiva si cred ca din acest motiv au refuzat sa-mi spuna numele.banuiala mea a fost ca era sub influenta drogurilor si am atras atentia politistilor,dar nu au fost interesati.acum intrebarea mea este - daca nu doresc despagubiri tot am nevoie sa-mi iau un avocat?
Răspuns la discuția agresiune
multumesc pentru raspuns
Discuție agresiune
Buna ziua.acum 10 zile am fost agresata de o persoana care a fost identificata.am facut plangere la politie unde m-am prezentat cu certificatul medico legal.problema mea este ca nu cunosc identitatea agresorului si nici sanctiunea care i-a fost aplicata,desi am cerut acest lucru in mod repetat atat domnilor politisti care l-au identificat dar si domnului inspector unde am facut plangerea.este normal?cine protejeaza identitatea agresorului,politia sau legea?precizez ca incidentul a avut loc la locul de munca.astept un raspuns,va multumesc