avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 828 soluții astăzi
Forum Activitate sfinxul

Activitate sfinxul

multumesc de consiliu , dar eu nu locuiesc in rom ,iar cat despre baiat cuminte sigur ...adica nu sunt vinovat si nici nu am fost... problema e ca m-ar costa prea mult sa dezgrop mortii....si nu merita ....iar din cate stiu eu statul roman are prea multe dosare pe rol la curtea EU pt abuz ....iar asia cum am mentionat in text eu nu am executat nici macar o secunda din acea condamnare pt ca nu eram prezent in rom ,...deci eu vorbesc de prescriera une condamnari din 1997 a carei prescriere normal ar fi trebuit sa fie pe rol la 8,2 de la ultima sentinta deci undeva de sfirsitul lui 2005 ..... iar din cate am fost informat de alti utilizat normal ar fi 5 ani dupa prsciptie deoarece perioada a fost depasita ....
presupun ca a fost prescriptie ...eu nu am mai avut alte antecedente si nici nu am executat acea pdeapsa de 3,2 ani pt ca nu eram in tara iar cand m-am intors in 2007 nu am avut nici o prob ...chiar mi-am schimbat si bulet ....deci am fost condamnat in 1997 la 3,2 ani in 2006 s- a prescris iar in cazul meu asi vrea sa stiu dupa cat timp pot sa applic pentru curatarea cazierului judiciar
buna pentru toti
am fost condamnat in 1997 la 3,2 ani in lipsa pentru furt auto ajutat de un prieten ,am fost condamnat in lipsa si pedeapsa sa prescris presupun in 2007 .Asi vrea sa stiu care sunt procedurile pentru ami curata cazierul si dupa cat timp de la prescrier esi ce demersuri trebuie sa fac pentru a obtine un cazier judiciar curat.
Poate v- a intrebati de ce nu m-am presentat la proces ...eram in USA din 1996 septembrie si nu avea rost nu mai pupam o alta visa ...