avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1749 soluții astăzi
Forum Activitate dinuv

Activitate dinuv

Discuție noua taxa auto
va salut.am o intrebare legata de noua taxa auto,aplicabila din 2013.daca eu cumpar anul acesta(2012)o masina din germania,fabricata in 2002 de ex.,si o inmatriculez in acest an pe teritoriul romaniei si vreau sa o vand anul viitor,i se mai aplica noua taxa cumparatorului,dat fiind ca masina a fost inmatriculata pt.prima oara pe teritoriul romaniei in anul 2012?(in monitor specificandu-se ca taxa se aplica si pentru masinile inmatriculate in Romania inainte de 2007,nu anul fabricatiei)
multumesc.si daca sunteti amabila unde anume trebuie sa merg pentru a.mi lua aprobarile necesare si ce acte trebuiesc?
as dori sa stiu daca imi trebuie aprobare daca vreau sa scot in fata barului pe trotuar doar 2 mese.la iesirea din locatie am doua trepte:una mica iar a doua este mai mare si as dori sa fac un fel de podium din lemn pe care sa scot doar 2 mese.adica podiumul il fac pe trepte,doar f.putin ma extind,circa 50 cm in lungimea treptelor.as dori sa stiu daca imi trebuie aprobare si daca da de unde?