avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 868 soluții astăzi
Forum Activitate alexcalarasi

Activitate alexcalarasi

Răspuns la discuția fals si uz de fals,abuz
acum o luna am vb cu girantul meu si mia dat contul sotiei lui in care sa-i virez lunar suma oprita din salariu,iar pe accea hartie cu contu sotiei girantului a scris de mana urm<subsemnatul ,,,,,,,, accept ca numitul ,,,eu,,,,sa imi vireze cotravaluoare poprii pana la rezolvarea litigiului in contul sotiei > vreau doar sa stiu daca acest lucru are vro relevanta in instanta,va multumesc mult
Răspuns la discuția fals si uz de fals,abuz
eu am platit in fiecare luna suma retinuta girantului prin transfer bancar,si girantul a ridicat bani,am chitante care atesta lucru acesta,reprezinta ceva in instanta?sa nu mai platesc sau ce ma sfatuiti sa fac?
va rog ras urgent
Răspuns la discuția fals si uz de fals,abuz
precizez ca adeverinta si copiia de pe buletin mia fost data de catre girant,iar in plangere sunt acuzat de fals si inselaciune.mi-sa spus ca o sa se faca o proba grafologica si nu stiu ce inseamna asta si daca e relevanta in instanta.va rog sa imi raspundeti urgent
salut,in urma cu 3 ani am facut un imprumut la o banca si am avut un girant.toate actele au fost in original numai ca singura probleme ,este ca nu a semnat grantul.iar in urma crizei financiarea nu am mai reusit sa achit ratele si am fost dat in executare si eu si girantul,problema este ca girantul sa dus la politie si mi-a facut plangere penala.nu am mai avut probleme cu politia,doresc sa stiu ce probleme pot avea.mentionez ca eu deja am platit girantului suma retinuta din salariul sau.