avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1069 soluții astăzi
Forum Activitate daianadia

Activitate daianadia

:)Bunaziua tuturor!:)
Datorita sfaturilor dumneavoastra atit de concrete si la subiect, ,insistind la politie,am reusit sa ne recuperam actele,chiar daca acel domn patron a facut un circ monstruos ,la confruntarea sotului cu dumnealui.
Nu am cuvinte sa mutumesc celor care m-au sfatuit si m-au indrumat in demersurile care le-am si aplicat in acest caz.
Acum sotul are un nou job si speram sa nu se mai repede asemenea atrocitate din parte noului patron:)
Va multumim !:vishenka::):vishenka:
JOS PALARIA IN FATA DUMNEAVOASTRA!:vishenka:
Buna dimi!Va marturisesc,caci ieri 03.03.2011 am avut o discutie telefonica cu acest patron care detine actele sotului ilegal,discutie din care reiese acelasi lucru care l-a confirmat sotul-ca nu v-a inapoia actele sotului decit in schimbul sumei de bani(3 mil.)Acest" domn "patron,vreau sa va marturisesc ca ne-a adus jigniri si insulte desi am incercat sa tin o discutie calma si impaciuitoare cu dumnealui.pentru a rezolva problema pe cale amiabila, dar fara nici un rezultat.Aceasta discutie avuta cu acest patron,marturisesc ca am inregistrat-o pentru a putea aduce in fata legii o mica dovada caci acest om se comporta inuman,sfidind legea,fara sa-i pese citusi de putin de efectele gesturilor lui nesabuite.
MULTUMESC!O SAPTAMINA FRUMOASA PLINA DE REALIZARI VA DORESC!:)
Va multumesc Doamna Avocat!tot respectul si consideratia mea pentru dumneavoastra!Miine vom face o revenire asupra plingerii sotului meu la politie.Inca odata multumim!:vishenka:
Buna ziua Doamna Avocat!Va multumesc pentru atentia dumneavoastra asupra cazului nostru si pentru raspunsul util pe care ni l-ati dat.
Noi vom mai insista la politie desi e evident ca nu se va solutiona problema prea curind.
Patronul sotului meu i-a cerut o suma de bani sotului ,3 milioane in schimbul actelor ,suma ce noi nu i-o putem da,deoarece avem 3 copii si nu ne permitem asemenea suma.
As vrea sa va intreb Doamna Avocat, totusi detinerea ilegala de acte nu se pedepseste in nici un fel pe cale civila sau penala?
VA MULTUMESC DIN SUFLET PENTRU AJUTORUL DUMNEAVOASTRA!O DUMINICA PLACUTA VA DORESC!
:)Buna ziua tuturor:)
Scriu aceste rinduri cu speranta ca cineva ma va putea ajuta cu un sfat sau ma va putea indruma in demersurile ce trebuie facute pentru recuperarea bunurilor insusite prin forta de catre patronul sotului meu.
Mentionez ca sotul meu s-a angajat la un patron de taxi care la un moment dat nemultumit fiind de venitul prea mic pe care il realiza sotul(datorita numarului mic de clienti), a decis sa renunte la serviciile sotului,intr-un mod abuziv,coborindu-l din masina , suindu-se la volan si derapind in tromba fara nici un cuvint.
Mai mentionez ca toate actele (Carte de Identitate,Certificat de nastere,diploma,permis de conducere,telefonul mobil etc.) au ramas in masina acestuia,sotul neavind cum sa-l opreasca pentru asi recupera bunurile.
Sotul a depus o plingere la Politia Judetului Olt dar din pacate dupa aproape o saptamina nu s-a rezolvat nimic.
Mai mentionez ca sotul a fost si la domiciliul acestuia cu rugamintea de a-i inapoia bunurile dar acesta la apostrofat si l-a bruscat,neajungind la nici un rezultat.:(
Sper ca cineva sa ne poata da un sfat util pentru a ne putea recupera actele atit de necesare si fara de care sotul nu se mai poate angaja niciunde.
:( VA MULTUMESC!