avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 855 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters201884

Activitate ContSters201884

Stimate domn,
Cum sa raman eu cu ea knd fata ink tine legatura cu fostul ei iubit cu care s-a culcat pana la 7 luni de sarcina si ala nu si-a dat seama si mai face si crize de gelozie cu el. Acum , sincer, dak tot ii plangeti de mila, fata e rasfatata de toata lumea, de parintii mei, de ai ei, o duc la scoala cu masina, nu ii lipseste nimic. Pai eu zic ca nu e kiar asa cum va da-ti dumneavoastra cu parerea! Sunt prea multe e sa ma famotive carca sa o urasc si nu vreau sa mai continui, pentru ca sunt multe... Nu v-a intrebat nimeni de probleme sentimentale, ci de cele penale, dak sunt.
mda, ms pentru sfat, imi va fi de folos. As fi fericit dak nu va-ti mai da cu parerea fara k sa stiti despre ce e vorba si fara k sa simtiti ce simt eu in momentele astea. Stati linistit k nu ii fac nimic rau nu o acuz nici nu jignesc, pur si simplu incerc sa o evit cat pot, asta kiar dak sunt tzaran!
da, gresiti. fata era in stare sa faca avort si la sase luni, si mai tz ar fi incercat oricie dak ii spunea cineva k e bn, a insistat sa nasca la 7 luni. Oricum parintii au vazut k noi doi nu ne apropiem deloc si au hotarat k dupa ce naste sa ramana acasa si cu copilul si ea e de acord si insista mereu.
pai normal k imi voi face datoria de tata dar asta nu inseamna k trebuie sa o suport pe ea pana la sfarsitul vietii pentru simplul fapt k nu am fost destul de precaut atunci, imi pot reface viata si ea la fel pt k e tanara. dar sa stiti k toata lumea kre ma cunoaste si care o cunoaste pe ea si pe ai ei, si sunt multi credeti-ma pentru ca lucrez cu foarte multi oameni si comunitatea nu e deloc restransa, imi reproseaza k de ce m-am insurat cu ea, de ce am luat-o acasa, tot lumea mai zice k nici makr nu e insarcinata cu mn. imi este extrem de greu sa traiesc cu fata asta, este mult mai complicat de cat intelege-
inteleg. credeti-ma ca nu stiu ce sa mai fac. as vrea sa o trimit acsa si apoi sa recunosc copilul, nu stiu, poate sunt absurd.
ms.
sincer nu m-ati convins, credeam ca aici pot gasii certitudinea ca nu pot fi condamnat pentru fapta comisa. mersi oricum ca v-ati pierdut timpul cu mn, mersi mult.;)
poi nici ei nu ii convine situatia pentru ca ea era cu altcineva de 6 luni si il iubeste, a fost de acord sa se mute cu mine cred k de frik parintilor
asa este, dar credeti-ma k nu pot sa imi petrec restul vietii cu asemenea persoana.
nu era virgina, a mai avut un prieten la 14 ani, stiam si eu si mi-a confirmat si ea k s-a culkt cu el. Si sunt multi kre stiu de relatia ei cu primul mai ales k ramasesera prieteni si se mai intalneau...
pai ea avea 15 ani si ceva, si as vrea sa stiu sigur dak parintii sai depun plangere la politie in cazul in kre ea va pleca acasa pot si judecat si condamnat?
ma tem k ea nu va sta prea mult, eu nu suport nici sa o aud knd vorbeste, sunt scarbit de ea si de parintii ei .