avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 769 soluții astăzi
Forum Activitate crysty_cata06

Activitate crysty_cata06

Va multumesc mult, deci am inteles ca daca iau acea adeverinta in baza acelei adeverinte imi vor putea trece vechimea in cartea de munca.
Va multumesc foarte mult Dnul Tudor pentru raspuns va rog frumos puteti sa-mi spuneti dumneavoastra ce sa fac in continuare cu adeverinta care o obtin de la casa de pensii.
Buna ziua,numele meu este Cristina am si o problema la care nu gasesc nici o rezolvare am apelat la dumneavoastra cu speranta ca ma puteti ajuta sa gasesc macar niste raspunsuri.In anul 2001 am plecat de la locul de munca le-am solicitat sefilor cartea mea de munca iar ei mi-au spus ca nu mi-o pot da ca sunt in insolventa, bun am renuntat dar acum dupa 10 ani sunt angajata intr-o companie unde vechimea conteaza.Bun m-am dus si eu la fortele de munca sa capat o adeverinta cu cela 11 luni pe care stiam ca le am iar cei de acolo m-au trimis la camera de comert sa iau un cerificat care sa spuna in ce situatie este firma,cei de la camera de comert mi-au eliberat un certificat in care spun ca firma este in dizolvare judiciara cu certificatul acela am revenit la ITM si cei de aici mi- au spus ca nu are ce sa-mi faca, chiar daca fostul meu sef mi-a zis ca el are hotarare judecatoreasca dar ca nu vrea sa mi-o dea , hotarare prin care se specifica ca firma nu mai exista iar in baza acelei hotarari cei de la ITM ar fi putut sa-mi dea o adeverinta pentru cele 11 luni.Mentionezca cei de la ITM mi-au spus ca sa-l dau pe seful meu in judecata si ca acolo nu-i pot face nici o reclamatie.Rugamintea mea la dumneavoastra este unde pot face o reclamatie sau o sesizare ca sa-mi rezolva aceasta problema.