avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1883 soluții astăzi
Forum Activitate nitamarian

Activitate nitamarian

Răspuns la discuția poprire pe salariu
am o nelamurire cu privire la poprirea pe salariu,pe data de 1 noiembrie 2012 am fost instiintat de banca care mi a pus poprire pe salariu ca nu mai am datorie fata de ei ,am fost la sediu banci si am cerut sa mi se comunice in scris cat am platit la banca respectiva (adica ce penalitati ,dobanzi)pentru ca consideram ca mi au fost opriti prea multi bani,iar executorul bancar mia zis ca o sa trimita o cerere de incetare a popriri si ca o sa mi comunice in scris ce am cerut,dar acest lucru nu s a intamplat ,mi se popreste in continuare din salariu iar executorul refuza sa mi raspunda in scris ,cand merg la banca se face ca are treaba .ce pot sa fac acum ?

Răspuns la discuția poprire pe salariu
contestatia o fac la Judecatorie?
Răspuns la discuția poprire pe salariu
imi zic ca contractul nu mai este valabil pentru ca am poprire pe salariu
Răspuns la discuția poprire pe salariu
calculat si cu 50 % pe an si tot ar fi trebuit sa fie achitat


am cerut in scris sa mi se dea un grafic cu cit mai am de platit si nu am primit raspuns nici acum dupa o luna

as vrea sa i dau in judecata daca se poate


Răspuns la discuția poprire pe salariu
dar penalitatile au fost puse in suma pe care am platito iar perioada creditului este pina in 2012 in martie,mi se pare prea mult sa platesc penalitati in continure
am avut un credit la o cooperativa de credit care intre timp sa transformat in banca,ne avand bani sa platesc ratele la timp mi s a facut poprire pe salariu am achitat suma restantanta dupa 10 luni de zile dar la ei apar ca m ai am de plata mai mult de jumatate din suma datorata spunadu mi la ghiseul bancii ca mi s au bagat si penalitati fara sa ma anunte in prealabil,banca imi face poprire pe salariu in continuare o treime din salariu.ce pot sa fac acum ca sa ies din aceasta incurcatura?