Forum Discuţii juridice Executare silită poprire pe salariu
Discuție deschisă în Executare silită

poprire pe salariu

am avut un credit la o cooperativa de credit care intre timp sa transformat in banca,ne avand bani sa platesc ratele la timp mi s a facut poprire pe salariu am achitat suma restantanta dupa 10 luni de zile dar la ei apar ca m ai am de plata mai mult de jumatate din suma datorata spunadu mi la ghiseul bancii ca mi s au bagat si penalitati fara sa ma anunte in prealabil,banca imi face poprire pe salariu in continuare o treime din salariu.ce pot sa fac acum ca sa ies din aceasta incurcatura?
In contractul de imprumut daca il veti citi cu atentie trebuie sa existe inserata si obligarea la plata de penalitati, la intarzierea platii creditului.
dar penalitatile au fost puse in suma pe care am platito iar perioada creditului este pina in 2012 in martie,mi se pare prea mult sa platesc penalitati in continure
Cu acele prevederi ati fost de acord ,atunci cand ati semnat contractul de imprumut.
calculat si cu 50 % pe an si tot ar fi trebuit sa fie achitat

am cerut in scris sa mi se dea un grafic cu cit mai am de platit si nu am primit raspuns nici acum dupa o luna

as vrea sa i dau in judecata daca se poate

gi-jane2, moderator
Care ar fi motivul daca platiti conform contractului ?
Mergeti in audienta la conducerea bancii cu memoriu si solicitati sa vi se faca cunoscute ratele platite ca si cele de platit ?