avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 962 soluții astăzi
Forum Activitate marinescudorina

Activitate marinescudorina

marinescudorina a scris:

As dori sa stiu dupa o hotarare definitiva si executorie de drept,comunicarea se face atat la parat cat si la reclamant la aceeasi data s-au date diferite.Eu in acest proces sunt reclamant.
Comunicarea la parat se depune la posta pe o data si ajunge dupa trei zile in alta localitate,iar la mine comunicarea, in oras unde s-a tinut procesul ajunge in aceeasi data la care a ajuns comunicarea la parat.
Exista vre un articol din codul de procedura civila in care comunicarile se fac la date diferite?
Este vorba de comunicare incheiere-amanare si s-a depus pentru recurs de parat.
In hotarare scrie :comunicat partilor ,reclamantilor la relamant,parat dar fara data.Nu trebuia sa puna si o data grefierul?
Va multumesc
sunt 2 date diferite.
Pe a paratului data postei sa presupunem trimiterii 06.03 data sosirii 09.03.
pe a mea in aceeasi localitate data plecarii 09.03 data sosiri 09.03 .
Pe hotarare nu este nici o dta cand s-au comunicat partilor
As dori o explicatie
As dori sa stiu dupa o hotarare definitiva si executorie de drept,comunicarea se face atat la parat cat si la reclamant la aceeasi data s-au date diferite.Eu in acest proces sunt reclamant.
Comunicarea la parat se depune la posta pe o data si ajunge dupa trei zile in alta localitate,iar la mine comunicarea, in oras unde s-a tinut procesul ajunge in aceeasi data la care a ajuns comunicarea la parat.
Exista vre un articol din codul de procedura civila in care comunicarile se fac la date diferite?
Este vorba de comunicare incheiere-amanare si s-a depus pentru recurs de parat.
In hotarare scrie :comunicat partilor ,reclamantilor la relamant,parat dar fara data.Nu trebuia sa puna si o data grefierul?
sunt 2 date diferite.
Pe a paratului data postei sa presupunem trimiterii 06.03 data sosirii 09.03.
pe a mea in aceeasi localitate data plecarii 09.03 data sosiri 09.03 .
Pe hotarare nu este nici o data cand s-au comunicat partilor
As dori o explicatie.
Chiar nu stie nimeni.


Va multumesc