avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1081 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters202578

Activitate ContSters202578

Răspuns la discuția Acuzatii grave fara dovezi !
Nu este vroba de abuz sexual , viol sau chestii asemanatoare . Am ezitat pana acum sa va zic despre ce este vorba mai precis , ei bine , cineva l-a sunat pe director si i-a spus ca eu ,impreuna cu alti colegi ne ocupam de lucruri ilegale , mai exact narcotice . Mi se pare cea mai mare prostie , ca dintr-un telefon care nici nu stii de la cine este sa alertezi toata scoala , sa suni parintii si alte chestii si sa le spuna ca ma ocup cu asa ceva , inteleg ca este dreptul lui de a se documenta si de a-i pune pe toti cei care trebuie ( parintii mei aici ) in stire cu telefonul primit de dansul. Mie mi se pare o greseala aici , din moment ce nu e sigur , a primit doar un telefon sa faca atat tam-tam,pentru ca dupa cum v-am mai zis , este viata mea , pai daca ar auzii parintii asa ceva , s-ar schimba cu mine .
Va multumesc la toti pentru raspunsuri , m-au ajutat oarecum sa ma schimb in ceea ce vroiam sa fac .

P.S - nu m-am facut inteles , directorul nu m-a acuzat in mod direct de acest lucru , doar mi-a zis ca daca ma prinde cu asa ceva chiar el se ocupa sa ajung unde trebuie ...De aceea v-am tot zis ca nu avea rost sa nunte parintii nefiind sigur de acest lucru.
Răspuns la discuția Acuzatii grave fara dovezi !
Eu consider ca nu . poate sa vina directoru si la usa , o sa stau linistit pentru ca imi sustin nevinovatia prin ce vrea el .Am fost eu fraier , pentru ca atunci cand mi-a zis aceste lucruri trebuia sa-i spun eu " - domn director , aduceti acuzatii fara dovezi clare , deci nici nu vreau sa discut aceasta problema " dar na, nu am stiut ce sa mai raspund atunci pentru ca picase cerul pe mine , din greseli inveti in viata oricum . Si faptul ca nu mi-a dat dreptul la replica inseamna ceva , dupa ce i-am ascultat aberatiile lui , mi-a ordonat "-acum pleaca de aici "
Răspuns la discuția Acuzatii grave fara dovezi !
Nu am inca impliniti 18 , cred , oarecum pentru varsta mea am o alta mentalitate fata de multi .Oricum nu vad de ce ar conta varsta in astfel de cazuri , daca ti se vrea raul , ti se poate face si la 10 ani.
Răspuns la discuția Acuzatii grave fara dovezi !
Am curaj sa ma jur cu mana pe biblie ca nu fac asa ceva , dar nu vreau atata tam-tam , vreau ca maine cand ma duc la director , pentru ca vreau sa ma duc eu , ceea ce a facut el sa sune parintii sa le spuna ( bine ca nu au raspuns ) ceva atat de grav si este foarte urat din partea unui domn de 50 de ani sa acuze fara dovezi , imi strica in primu rand mie imagine pentru ca stie tot liceul acum de aceasta intamplare , si este si viata mea aici . NU stiu ce-si doreste de la mine , bani chiar nu am sa-i dau si nici nu-i voi da orice ar fi .
Răspuns la discuția Acuzatii grave fara dovezi !
Imi pot convinge si parintii , pentru ca stiu a sunt nevinovat , dar ramane acest director care doreste sa ma faca sa ma dau de gol cu vreun lucru , dar chiar nu am cu ce , dar el de la acel telefon crede cine stie e ...vreau sa-i fac ceva , sa io intorc si eu pentru aceste vorbe care mi le-a zis , acuzatii nefondate practic.
Răspuns la discuția Acuzatii grave fara dovezi !
Nu pot sa fac acest lucru . Gandeste-te la un lucru : esti parinte , te suna diriginta si iti spune " - doamna , fiul dvs. se ocupa de lucruri ilegale " cum te-ai simti ? nu ti-ai piedre increderea in copil ? deci eu nu vreau , ai dreptate este cum spui tu dar nici nu vreau sa afle ai mei pt ca si-ar pierde increderea total in mine .vreau ceva , sa pot sa-i spun domnului director , sa fie constient de ce lucruri ma acuza.
Precizez ca am foarte multe persoane care imi vor raul in scoala .
Buna ziua , astazi am avut parte de ceva ce nu credeam ca este posibil , am fost chemat in cabinetul directorului ( fiind elev la liceu ) , mi-a spus ca a primit dansul un telefon de dimineata ( de la o persoana care nu s-a recomandat ) cum ca eu plus alti colegi ne ocupam de chestii ilegale . NU are dovezi , aduce acuzati nefondate de care nu e sigur , imi distruge viata in familie cu astfel de chestii , este o acuzatie foarte grava , vreau sa stiu ce as putea face , cum sa-mi iau apararea , fara diriginta si parinti pentru ca la parinti nu pot apela pentru ca nu vreau sa se auda asa ceva la mine in familie, eu sunt in stare sa fac orice sa demonstrez ca nu este asa . Vreau sa stiu cum ma pot apara contra acestor acuzatii extrem de grave . Va rog din inima , un raspuns concret rapid .