avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 509 soluții astăzi
Forum Activitate andreea0710

Activitate andreea0710

Discuție Imprumut
Acum 2 ani si jumatate am facut un credit pe numele meu pentru o alta persoana care era seful meu in acea perioada. Este vorba de o suma de 30.000 euro, inafara de mine fiind si alti colegi care au facut acelasi lucru. In momentul in care i-am dat suma de bani, am facut la notar doar o declaratie de autenticitate a semnaturilor prin care seful meu recunoastea primirea sumei de bani.Intelegerea noastra a fost ca el sa plateasca ratele la banca pana in momentul restituirii intregii sume de bani, adica pe o peroada de 3 luni de zile. Problema este ca nu a restituit suma intreaga in 3 luni la banca ci a continuat sa plateasca ratele pana la un an de cand creditul a fost efectuat. De atunci nu mai plateste eu ajungand in situatia de a fi executata silit de banca. Ce pot sa -i fac??? este o persoana care a fost cercetata de dna pentru trafic de influenza in forma continuata, are in prezent 3 procese de acest gen !ma gandisem sa-i depun plangere atat pentru suma de bani cu atat mai mult cu cat contractele de munca cu care s-a cerut creditul sunt un fals facut de el! astept sugestii!!!!