avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 812 soluții astăzi
Forum Activitate Ramona Bobotan

Activitate Ramona Bobotan

In urma cu o saptamana am efectuat un transport din Scotia in Pitesti, in momentul in care am ajuns in Pitesti am avut eliberat un Cmr de la Scotia , dupa acel CMR mi sa facut o copie in vama Nadlag. La Pitesti intermediarul a schimbat destinatia pentru descarcarea marfii, luand noul traseu de la Pitesti la Bucuresti, Inaintea plecarii catre Bucuresti intermediarul mia luat toate actele, acte din care eu am uitat sa retin Cmr-ul eliberat de Scotieni. Intermediarul mia complectat un alt Cmr in care nu a justificat ce anume transportam. Acest Cmr fiind stampilat si semnat si de intermediar si de firma din Bucuresti care a cumparat marfa de la intermediar. Eu din neatentie nu am observat greseala facuta de intermediar, si am preluat noul actul, asa gresit intocmit. In momentul sosiri acasa seful meu mia solicitat CMR-ul eliberat de Scotieni. In momentul de fata nu avem primul Cmr (cel eliberat de la Scotia), ci avem doar cel gresit intocmit de la intermediar. Problema este ca nu putem lua legatura cu intermediarul, as dori sa stiu ce se poate intampla daca nu putem sa obtine acel act? in conditiile in care seful meu declara ca as putea fi arestat pentru evaziune fiscala. Va multumesc.