avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 852 soluții astăzi
Forum Activitate tavy_avy

Activitate tavy_avy

Răspuns la discuția Salariu compensatoriu!!!
Sunt concediat! In momentul de fata sunt in perioada de preaviz de 20 zile. Cum spuneam,mi sa oferit un post asemanator(aceeasi activitate),in cadrul altui departament(un alt contract colectiv de munca),cu un alt sef... Acest lucru presupune sa nu intrerup munca propriu-zisa,doar sa semnez un alt contract in cadrul altui dep...
Buna seara! Povestea mea suna cam asa: Lucrez de aproximatix 2 ani la o firma in domeniul alimentar. De curand am fost anuntat ca se fac disponibilizari in firma ,un intreg departament fiind in aceasta situatie (din alte cateva dep.),in acest dep. aflandu-ma si eu. Un alt sef de la alt departament doreste sa ma angajeze(sa continui aceeasi activitate),in cadrul noului departament...pe un alt salariu...
Problema este ca: daca am continuitate in activitate(in alt departament,un alt contract/semnat a 2-a zi dp ce termin per. de preaviz la precedentul dep.) mai beneficiez de acel salariu compensatoriu + plata pe zilele de C.O. neluate???


Multumesc!
Buna seara. Vreau sa stiu daca mai pot face un credit de nevoi personale daca sunt inscris la Biroul de credit si CRB ca rau platnic!?! Am avut restante mai mari de 90 de zile la o institutie(EFG). Anul acesta in Februarie am reusit sa aduc soldul la 0,00 si sa inchid contul. Mentionez ca in prezent mai detin un credit de nevoi personale la o alta banca,mai am de achitat aprox 2300 lei(115 lei lunar)...sunt cu rata la zi.
Am vreo sansa sa fiu scos de la biroul de credit daca fac o cerere???
Multumesc