avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2006 soluții astăzi
Forum Activitate megamind1987

Activitate megamind1987

Buna ziua , anul trecut am avut o mare problema cu niste politisti am fost oprit si mi s-a spus ca am trecut pe rosu . Ideea e ca nu trecusem pe rosu ma rog am facut contestatie si a durat 1 an de zile pana la proces , cat a venit procesul nu am putut sa ajung in sala am fost foarte bolnav si bineinteles ca doamna presedinte mi a respins cererea , am primit zilele trecute o hartie acasa unde scrie ca pot sa fac recurs , intrebarea mea este. Ce trebuie sa fac pt recurs? Ce trebuie sa scriu? Unde sa ma duc? De ce am nevoie ? Multumesc anticipat.
Discuție Buna Seara
Am si eu o problema , mi-am facut un card la o banca visa electron si ieri am fost sa imi bag bani pe el am bagat suma de 700 de ron si banca mi-a oprit cont la blocat , si nu pot sa inteleg de ec la blocat, am vorbit cu cineva si mi-a spus ca e vorba de niste amenzi neplatite de mine , finantele au dreptu sa intre in contu meu sa imi ia banii? +ca am 100 de prieteni la fel au amenzi care stau bine mersi cu contu plin nu ia luat statu nimic , dar cum e posibil sa imi fac cont la o banca privata si ei sa imi dea toate datele mele :| ? Pai eu cand m am dus sa imi fac contu de ce nu ma luat de mana o doamna de acolo "ba baiatule vezi ca daca ai amenzi noi nu raspundem iti dam cont la fisc sa faca ce vrea " Greseala mea cea mai mare cand am semnat atunci pt card nu am stat sa citesc cuvant cu cuvant tot , ma rog intrebarea mea e , cum pot sa imi recuperez banii , ce sa fac? #-o#-o#-o#-o