Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Buna Seara
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Buna Seara

Am si eu o problema , mi-am facut un card la o banca visa electron si ieri am fost sa imi bag bani pe el am bagat suma de 700 de ron si banca mi-a oprit cont la blocat , si nu pot sa inteleg de ec la blocat, am vorbit cu cineva si mi-a spus ca e vorba de niste amenzi neplatite de mine , finantele au dreptu sa intre in contu meu sa imi ia banii? +ca am 100 de prieteni la fel au amenzi care stau bine mersi cu contu plin nu ia luat statu nimic , dar cum e posibil sa imi fac cont la o banca privata si ei sa imi dea toate datele mele :| ? Pai eu cand m am dus sa imi fac contu de ce nu ma luat de mana o doamna de acolo "ba baiatule vezi ca daca ai amenzi noi nu raspundem iti dam cont la fisc sa faca ce vrea " Greseala mea cea mai mare cand am semnat atunci pt card nu am stat sa citesc cuvant cu cuvant tot , ma rog intrebarea mea e , cum pot sa imi recuperez banii , ce sa fac? #-o#-o#-o#-o
Nu cred ca mai puteti ... cel putin nu in limita amenzilor pe care le aveti de plata ... pe procedura fiscala bancile sunt obligate sa indisponibilizeze conturile pana la acoperirea debitului ...