avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 491 soluții astăzi
Forum Activitate adelutza1988

Activitate adelutza1988

Răspuns la discuția Accident cu vatamare de persoana
Va multumesc mult pentru informatii. Dosar penal deja am si deoarece nu a vrut din prima sa ma inteleg cu ea am lasat legea sa-si faca treaba si am refuzat orice legatura cu ea. Dar stau eu si ma intreb, daca erau ciori cu fuste si sabii si pistoale, politia dadea adresa mea lejer nu? ce siguranta mai am eu? Voi face si eu plangere penala impotriva ei ca a indraznit sa vina in curtea mea sa ma ameninte si sa-mi ceara bani si nu numai pt asta, ci si pt ca a mituit vre-un gabor sa-mi dea adresa domiciliului si alte date personale de care ea s-ar putea folosii cu lejeritate. Pt. treaba asta poate face puscarie!
Buna seara. In data de 06-09-2011 pe soseaua Pantelimon imediat dupa statia de masina 104 am parcat masina pt a-mi rezolva o pb, cand m-am intors am dat usor mansalier, asigurandu-ma pe oglinda retrovizoare si oglinzile laterale, brusc imping o domnisoara ce statea pe partea carosabila cu spatele in spatele masinii mele vorbind la telefon si bineinteles luand-o prin surprindere a cazut. A chemat politia, smurdul pt doua julituri ce le avea la picior, mi-a fost retinut permisul de conducere, iar eu am refuzat orice intelegere amiabila cu ea; mentionez ca nu i-am dat nici macar un numar de telefon. Iar dupa o luna de zile prin mijloace pe care eu nu le cunosc mi-a aflat adresa la care eu locuiesc si a venit la tatal meu sa-i ceara bani si sa faca amenintari la adresa mea. Am depus plangere la politie pentru treaba asta, iar politistul mi-a spus ca daca persoana vatamata vrea adresa persoanei vinovate are dreptul de a o lua din dosarul penal. Ce pot face impotriva mamei victimei si a victimei pt ca mi-au aflat adresa fara ca eu sa-mi dau acordul. Ma simt intimidata, urmarita, amenintata si etc. Vreau sa stiu cum procedez din punct de vedere legal.
Răspuns la discuția siteul mascarit.ro
da, dar dc moderatorul site-ului, refuza sa le sterga????
Buna seara va rog frumos daca puteti sa-mi spuneti unde pot reclama site-ul asta in care oricine care are o poza de a mea spre exemplu. o poate pune lejer iar pe site iar pe seama pozei mele se comenteaza ore in sir! cu ce drept accepta administratorul site-ului asa ceva??? adica cineva se foloseste de pozele mele, ma pune acolo cu o descriere urata, nici nu aflu cine a pus poza sa-l pot da in judecata iar moderatorul refuza sa stearga pozele
ce pot face? multumesc mult o seara buna.