avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 965 soluții astăzi
Forum Activitate Marinescu_And

Activitate Marinescu_And

Buna ziua! m-ar interesa si pe mine in cati ani se amortizeaza un aparat de sudura a carui valoare este de 3340 lei ? Va multumesc!
Buna ziua! As dori si eu sa ma informati cu privire la modificarea unui CIM pe perioada determinata. A fost incheiat pe data de 29.03.2011 pe per. determinata de 6 luni, iar acum in septembrie urmeaza sa-i aplic modificarea pe per. nedeterminata. Ma puteti ajuta si pe mine cum sa procedez? Si cu contractul in forma scrisa si in REVISAL?
Buna ziua! Imi puteti spune si mie cand o intreprindere individduala devine platitor de tva? cand depaseste nivelul de 35 000 euro, dar care este suma in lei la acest nivel? Se iau in considerare doar incasarile sau si cheltuielile? va multumesc anticipat!!
Buna seara! As dori sa va intreb si eu 2 chestii, daca ma puteti ajuta:
1) cat este perioada de proba la angajati (functii de executie) si daca este obligatorie sa se treaca in CIM?
2) daca un angajat pleaca inainte de a trece perioada de proba specificata in CIM cum se procedeaza la incetarea CIM-ului?
Multumesc frumos!!
Răspuns la discuția Intreprindere individuala
Buna seara! Si unde pot gasi si eu o fisa a postului pt. "muncitor necalificat la asamblarea, montarea pieselor"? Multumesc!
Va rog sa ma ajutati si pe mine cu 2 intrebari. Multumesc!
1) Cati angajati poate avea maxim o intrep.indiv. ?
2) Pentru muncitor necalificat se intocmeste fisa postului?
As dori si eu sa stiu cat este perioada de proba pt. directorul economic angajat cu 2 ore la o intreprindere individuala si cat este perioada de preaviz in cazul concedierii si in cazul demisiei??