avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 957 soluții astăzi
Forum Activitate adetzoosh

Activitate adetzoosh

Răspuns la discuția 2.10 alcool in sange
ai fost la IML ? ti s-a recoltat probe de sange ? nu cumva este 0.02 caci atunci este contraventie .
la 2 la mie trebuie sa fii in coma alcoolica.
Eu am patit asa ...
Mi-a iesit 0.9 la prostia aia a lor de aparat si la sange a iesit 0.02 la prima si 0.025 la a doua ...
Politia face abuzuri in identificarea cazurilor din dorinta lor de a se evidentia cu cazuri grave.
oricum formularea conducerea pe drumurile publice cu o concentratie de alcool de peste ...stipulata in codul rutier mi se pare ca fiind rezultatul a doua actiuni coroborate, si de fapt ape care o pedepseste ...nu este o eroare de formulare ?
Ce se intampla daca ai un avocat slab in conditiile in care ai consumat ( accidental si pentru prima data si singura ) alcool, a trebuit sa pleci si ai fost depistat?
Risti sa stai la inchisoare sa zicem un an pentru un pahar cu vin ?
Interesant ...ma gandesc daca ti se fura ceva din masina in mod aproape sigur nu sta nimeni la inchisoare ...
Daca rezultatul analizelor este sa zicem 0.9 su chiar 1 la mie ? Tot infractor esti considerat nu ?
vechiul regulament rutier prevedea si notiunea de stare de ebrietate. Ce se intampla cu persoanele care mananca o bomboana ( aceea cu visina si alcool) la o onomastica si de la asta se imbata sa zicem asa . La test nu iese nimc dar dpdv reflexe ...este un prericol. Chiar cunosc asemenea persoana.