avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 479 soluții astăzi
Forum Activitate intrbari

Activitate intrbari

Discuție ce pot sa fac
in urma unui partaj mi se cuvine jumatate din pretul casei .Sentinta e data ca fostul meu sot sa-mi restituiasca acesti bani .Procesul sa terminat acum un an si jumatate si el deabea mia dat doar jumatate din suma cuvenita si acestia in 4 rate cind espertu iizice de bani el raspunde ca nu are e posibil ?ce trebuie sa fac acum spune ca pina la toamna numi mai da nimic e posibil sa dureze asa de mult sami pot recupera bani si mai mult de atit nuprimest toti bani .El spune ca in sentinta nu e scris termenul de restituire bani ce trebuie sa fac .Va multumesc
Discuție vreu un raspuns
platesc pensie alimentara pentru copilul meu ;in octombrie 2010a inplinit 18 ani ,din octombrie si pina acum iam trimis bani prin posta lui fara sa stie tatal sau acum a deschis actiune pentru majorarea pensiei . eu nu lucrez sint casatorita in italia cu un ceta tean italian avem inpreuna un copil de 1 an si 8 luni .Vreau sa stiu ce pensie pot sa dau pentru ca eu sunt intretinuta de sotul meu .Precizez ca copilul cel mare in 2012 termina liceul va multumesc.[]