avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 748 soluții astăzi
Forum Activitate NEFERURA79

Activitate NEFERURA79

Discuție denuntare ccm
Buna ziua! Apelez iar la sfatul forumistilor avocat net, daca am un CCM valabil incheiat si care se afla in derulare, dar sindicatele semnatare nu mai sunt reprezentative, pot sa-l denunt nilateral ca patronat?
multumesc!
Răspuns la discuția parteneriat public - public
multumesc pentru raspuns! dar cred ca nu am fost suficient de explicita, eu intrebam de notiunea de parteneriat public-public!?
buna ziua! va rog sa ma ajutati cu informatiareferitoare la existenta in legislatia romaneasca a parteneriatului public-public si sub ce forme se poate materializa acesta?1 multumesc!
revn, poate obsedant, cu intrebarea: daca am un CCM care se afla in perioada de valabilitate pot incheia un aditional de modificare a unor clauze cu sindicatele reprezentative la incheierea lui sau cu sindicatele care obtin reprezentativitate dupa Legea 62/2011?
multumesc pentru intelegere!
buna ziua!
intrebarea care ma macina este: daca am un ccm valabil si vreau sa negociez un aditional acum cand sindicatele semnatare nu mai au reprezentativitate ce fac?
dar in cazul in care vreu sa ma consult pentru aplicarea disp.art.52 alin.3 Codul Muncii?
multuesc anticipat!