avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 918 soluții astăzi
Forum Activitate florineftimie

Activitate florineftimie

Discuție Ca intre vecini
Buna ziua
Eu stau la etajul 3 din trei,iar sub mine la etajul 2 sta o femeie dusa cu capul.De 4-5 ani de cand s-a mutat,zice ca o radiez,ca ii torn diferite substante prin pereti,prin tavan.Mama ei a murit acum cateva luni,iar ea zice ca eu am omorat-o,ca i-am bagat un cip in cap si deaceea a murit.A facut nenumarate plangeri la Politie,unde am fost chemat si eu de multe ori sa dau declaratie la fiecare plangere a ei.Sincer m-am saturat de atatea declaratii,cred ca si domnii Politisti s-au saturat de cazul nostru.
As vrea sa stiu daca o pot da in judecata,sa-i cer daune morale si poate asa se potoleste si ea.
Multumesc anticipat.
Răspuns la discuția uzufruct viager
Mii de multumiri.Sper sa reusim din prima.
Răspuns la discuția uzufruct viager
Multumesc pentru raspuns,dar m-ar interesa ce ar trebui sa-mi trimita mama si ce ar trebui sa scrie pentru a deveni eu proprietar deplin sa pot vinde "curat",fara uzufruct.
Discuție uzufruct viager
Buna ziua,
Am si eu o problema.Am o garsoniera si vreau sa o vand,dar in contract eu sunt proprietarul nudului imobil,iar mama are dreptul de uzufruct viager.Ea este plecata din tara si vrea sa imi trimita o procura ceva sa pot vinde eu dar nu stim cum trebuie sa fie formulata pentru a nu avea probleme la vanzare.
Multumesc anticipat.