avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1715 soluții astăzi
Forum Activitate neacsuflorin

Activitate neacsuflorin

Răspuns la discuția accident rutier
neacsuflorin a scris:

in urma cu cateva zile ,neacordand prioritate ,avand semnul stop ,am acrosat o masina ,schimbandu'i directia de mers(cred ca si a accelerat) ,aceasta a fost proiectata in alta masina cu partea fata in coltul stang a celelalte.dupa accident batranii din masina pe care am acrosot'o au solicitat chemarea ambulantei dar dupa ce politistul i-a intrebat de mai multe ori cine vrea sa mearga la spital s-a oferit soferul masinii pe care am acrosat'o.mentionez ca nu a existat nicio intentie de franare(act de evitare al accidentului din partea lui).in zilele urmatoare am mers la politie pentru a duce polita rca si de unde am aflat ca soferul masinii acrosate de mine nu si'a scos niciun certificat iml dar si'a scos certificat iml persoana din dreapta soferului,pentru ca a strans'o centura .mentionez ca persoanele din masina acrosata de mine sunt in varsta avand in jur de 80 ani .Pot sa ma de-a injudecata in penal? Si ce pot sa patesc?rog raspuns
Mai am o intrebare : persoanele vatamate se pot constitui parte vatamata in procesul penal?
Răspuns la discuția accident rutier
referitor la raspunsul dumneavoastra , imi puteti da o sugestie cam ce suma sa le ofer celor vatamati?multumesc
Discuție accident rutier
in urca cu cateva zile ,neacordand prioritate ,avand semnul stop ,am acrosat o masina ,schimbandu'i directia de mers(cred ca si a accelerat) ,aceasta a fost proiectata in alta masina cu partea fata in coltul stang a celelalte.dupa accident batranii din masina pe care am acrosot'o au solicitat chemarea ambulantei dar dupa ce politistul i-a intrebat de mai multe ori cine vrea sa mearga la spital s-a oferit soferul masinii pe care am acrosat'o.mentionez ca nu a existat nicio intentie de franare(act de evitare al accidentului din partea lui).in zilele urmatoare am mers la politie pentru a duce polita rca si de unde am aflat ca soferul masinii acrosate de mine nu si'a scos niciun certificat iml dar si'a scos certificat iml persoana din dreapta soferului,pentru ca a strans'o centura si am aflat ca a primit intre 12-14 zile medicale.mentionez ca persoanele din masina acrosata de mine sunt in varsta avand in jur de 80 ani .Pot sa ma de-a injudecata in penal? Si ce pot sa patesc?rog raspuns:)