avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 558 soluții astăzi
Forum Activitate aisa-s

Activitate aisa-s

Buna, contabilul greseste de 2 ori si banii altei firme ii depune la fisc in contul firmei noastre care are datorii, dupa care ne streseaza si ne ameninta ca ne face mare scandal ca vrea banii , la prima greseala care a facut i am returnat banii dar acum este o suma mai mare si nu am cum sa i dau asa repede cum vrea ea,am depus cereri la fisc pentru recuperarea lor dar nu se mai poate, acte,facturi semnatura electronica sunt la ea , daca refuza sa mi le dea pana nu i achit datoria ce pot face ?
in timp se pierde importanta unei sarbatori, ce semnifica denumirea lor , daca trebuie sa plangem sau sa petrecem ,batranii inteleptii acestei lumi de la care avem de invatat, sunt lasati deoparte, batjocoriti,stingandu-se incet noi neavand de unde lua o povata pentru a nu repeta niste greseli
isus a spus ,,painea aceasta este trupul meu ,,vinul acesta este sangele meu ,,nu cred ca a zis ca este pastele,
daca ne gandim la a paste ar fi, tu pasti ,el paste si tot asa asa ca mai bine s-ar spune simplu invierea domnului isus
buna,i sa intocmit dosar nemernicului pentru distrugere sa inregistrat la parchet si la un timp de la eveniment a venit seful de post sa dau declaratie ,eu am zis sa mai fac o incercare ;sa-mi plateasca geamul spart si sa dea declaratie pe propria raspundere ca nu ma mai deranjeaza cu muzica,a dat declaratie ,a platit geamul si dosarul la cererea mea nu a mers mai departe .Dupa cam o saptamana a inceput sa dea drumul la muzica in foisor din zi in zi mai tare iar la cam 2 saptamani la 6 dimineata lutari live in spatele casei mele [pe batatura lui spune el]la volum maxim.am sunat iar la112 fata care era acolo mia dat politia din urziceni iar politistul care era de serviciu in acea dimineata dupa ce ma intrebat cine sunt si ce doresc mi-a zis ca ce daca a adus lautari este pe batatura lui , el ca politist nu are ce sa-i faca pentru ca la 6 dimineata are voie sa produca zgomote,eu i-am zis ca chem televiziunea sa vada in ce conditii trebuie indur.la scurt timp a veni politia locala nu stiu ce au discutat dar muzica tot nu s-a oprit pur si simplu icnora politia.Am mers a 3 zi si am dat declaratie ce s-a itamplat si solicitand daune morale de 20000lei.Acum imi trebuie un avocat f bun sa-mi pot face dreptate .
pe data de 7-8- 2011 am fost treziti la 6 dimineata de muzica de manele cantate live de lautari,m-am hotarat sa merg cu dosarul mai departe pentru tulburarea folosintei locuintei sper din tot sufletul sa fiu inteleasa la proces deoarece sunt hotarata sa merg pana in panzele albe atat de satula sunt de muzica excesiva pe care acest nu pot nici animal sa-i zic deoarece a-s insulta bietele animale.

Citeste mai mult: www.avocatnet.ro/content/for...
pe data de 7-8- 2011 am fost treziti la 6 dimineata de muzica de manele cantate live de lautari,m-am hotarat sa merg cu dosarul mai departe pentru tulburarea folosintei locuintei sper din tot sufletul sa fiu inteleasa la proces deoarece sunt hotarata sa merg pana in panzele albe atat de satula sunt de muzica excesiva pe care acest nu pot nici animal sa-i zic deoarece a-s insulta bietele animale.
dupa niste declaratii si din partea mea ce mi sa intamplat si din partea lui ca a recunoscut ca mi-a spart geamul, mi-a platit paguba ,dar ca sa nu ajunga mai departe el declarand ca nu mai pune muzica la maxim, eu am zis sa ma opresc poate a inteles ca deranjeaza ,dar dupa cateva zile a inceput iar calvarul nu stiu ce pot sa mai fac,cred ca singura solutie este sa ne luam lumea in cap
Buna, azi 12-6-2011 dimineata ne-am trezit in cantece de manele la volum foarte tare (a adus iar lautarii). Imediat am sunat la 112 care mi-au facut legatura cu politia dupa care cu seful de post de la Cosereni. Dupa ce a plecat seful de post de la ei enervati ca am sunat la politie a inceput sa arunce cu sticle goale de vin pe casa si in geam spargandu-l, copilul meu era la calculator care este chiar langa acel geam, din fericire sa spart foaia din exterior si nu mi-a ranit copilul am sunat iar la politie, a venit seful de post iar, a vazut geamul a facut poze cu telefonul si a luat sticla de vin care cazuse la baza geamului fara sa se sparga. Am dat 2 declaratii si a zis ca o sa -i faca dosar penal pentru distrugere. Va rog sa -mi spuneti ce ar trebui sa mai fac deoarece nu sunt in tema cu legile.
am inteles ca se da o lege care deocamdata trebuie aprobata in parlament poate asa reusesc sa-l fac sa se linisteasca deoarece atunci politia nu o sa mai zica ca nu exista legi pe care sa le aplice