avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 318 soluții astăzi
Forum Activitate marianavacaru

Activitate marianavacaru

Răspuns la discuția Drepturi salariale
Ma refer la ultima ordonanta care esaloneaza acordarea unor sporuri salariale cistigate in instanta care este nr. acesteia ?
Care este ultimul act normativ care reglementeaza acordarea unor drepturi salariale cistigate printr-o hotarire judecatoreasca ?
Răspuns la discuția Administratie publica
Astept de 6 ani si persoana respectiva sta pe functia de secretar ilegal. Oare pentru el nu exista legea functionarului public in baza careia am fost eu suspendata ?
Răspuns la discuția Administratie publica
Multumesc dar ce ar trebui sa fac pt ca este persoana care a contribuit la suspendarea mea ?
Răspuns la discuția Administratie publica
Ma refeream la faptul ca pe functie trebuia sa stea o persoana care intruneste conditiile legale de vechime in specialitate si cu avizul ANFP.
Răspuns la discuția Administratie publica
Me refeream la faptul ca daca as sesiza ANFP as avea vreo sansa ca aceasta persoana sa nu mai stea pe functia de secretar atita timp cit eu sunt suspendata ?
Am fost trimisa in judecata pt o infractiune de fals si uz de fals care a fost prescrisa si pt. inselaciune , ma mai incadrez in conditiile art.94 lit. m ?
Răspuns la discuția procedura penala
Nu am un avocat angajat in dosar eu sunt din Mehedinti si e foarte greu sa gasesc unu in Bucuresti . Multumesc mar fi interesat daca este bine sa invoc personal articolul mentionat de dumneavoastra . Va rog sa-mi raspundeti !
Răspuns la discuția Administratie publica
Cum ar trebui sa procedez ca aceasta persoana care este pe functia mea de cind sunt suspendata sa nu o mai detina ilegal ? Care ar fi procedura legala ? Va rog un raspuns cit mai urgent !
Răspuns la discuția procedura penala
Va rog sa ma sfatuiti ar trebui prin avocat sa invocam la ICCJ prevederile art.xxiv alin.3 ? Credeti ca ne ajuta ? Va rog un raspuns cit mai urgent ?