avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 790 soluții astăzi
Forum Activitate mdrlucian

Activitate mdrlucian

Raspunsul celor de la carpatica a fost ca li s-a parut prea mare suma de plata.Cum pot formula intampinarea ca sa-l chem in garantie pe cel vinovat de comiterea accidentului?
Prin 2008 masina proprietate personala,condusa de un alt sofer a fost lovita de o alta masina.Vinovat de producerea accidentului a fost soferul celeilalte masini,care avea asigurare la carpatica.S-a intocmit proces verba la politie,au fost facute poze de inspector de daune,s-a reparat masina de o firma de service ce avea contract cu carpatica si am ridicat masina fara nici o obiectie.La 2 ani si ceva ma trezesc actionat in judecata ca si parat de catre firma care a facut reparatia deoarece nu si-au recuperat banii de la carpatica si,eu fiind beneficiarul reparatiei,sa-i recupereze de la mine.Totodata este actionata si carpatica in judecata de aceeasi firma de service pentru neplata.intrbarea mea este ce treaba am eu in toata afacerea asta de vreme ce masina a fost reparata si ridicata de la service fara probleme?Ce se intampla daca nu merg la proces sau cum pot face o intampinare ca sa nu mai fiu nevoit sa particip la proces?