avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 215 soluții astăzi
Forum Activitate algal13

Activitate algal13

buna ziua.va rog sa ma ajutati, daca se poate, cu un raspuns la urmatoarea problema:cateva rude de-ale mele au facut demersurile pentru a fi puse in posesie asupra unui munte care se pare ca este mostenire din strabuni.problema este ca au facut demersurile pe ascuns neincluzandu-ma pe lista de mostenitori.acum se pare ca si-au scos deja titluri de proprietate si eu nu stiu ce este de facut.mentionez faptul ca nu am facut cerere de punere in posesie atunci cand a fost termenul dat de lege (nu mai stiu exact perioada), deoarece, sincer, nu am stiut de acest lucru.mai este ceva de facut (ma refer cu sanse reale de reusita)?va multumesc!
buna ziua.va rog sa imi spuneti si mie daca o persoana face facultatea la zi in timp ce este angajata, aceasta se mai socoteste ca vechime pentru pensie?va multumesc!
asa stiam si eu, dar mai voiam o parere.multumesc pentru promptitudine si ajutor!
buna ziua.va rog sa imi clarificati si mie o problema vis a vis de noul cod al muncii - o persoana are dreptul sa figureze ca angajat in doua locuri cu cate 8 ore pe zi program de lucru la fiecare loc de munca?va multumesc!