avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1379 soluții astăzi
Forum Activitate petrariu lia

Activitate petrariu lia

cauza pt care sa anulat permisul a fost un accident rutier din culpa soldat cu vatamare corporala si pedeapsa care a primit-o a fost un an cu suspendare.dupa 2 saptamani de la primirea sentintei judecatoresti a fost oprit in trafic in romania,aflanduma in concediu in tara,a fost oprit in trafic pt control de rutina si i-au retinut si permisul spaniol.multumesc
anul acesta in iunie se implineste un an de la ramanerea definitiva a hotararii judecatoresti,darproblema este ca in aceasta perioada in care a avut permisul romanesc anulat am fost oprit de catre politie in trafic,fara a comite vreo infractiune.La contol mi-au retinut si permisul spaniol care il aveam asupra mea.ce se poate intampla in cazul acesta?si inca o intrebare,daca aprob examenul pt permis,imi restituie permisul rom.sau il retin la politie tinand cont ca eu mai am si permisul spaniol?
rezident in spania cu permisul romanesc anulat in romania anul trecut in urma unui accident rutier,in prezent detin si un permis spaniol dobandit prin examen,nu preschimbat.intrebarea mea este dc trebuie sa dau examen in romania pt redobandire dc il am pe cel spaniol?ce se poate intampla dc am circulat pe teritoriul romaniei cu permisul spaniol avand in acelasi timp permisul romanesc retinut in vederea anularii?multumesc