avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1149 soluții astăzi
Forum Activitate alinacucerzan

Activitate alinacucerzan

Răspuns la discuția injurii prin telefon si sms
am vreo sansa in instanta sa/mi fie incredintat copilul doar mie atata timp cat el nu si/a cautat copilul 2ani si nu a platit pensia alimentara. ma gandesc ce am eu de facut daca el apare in viata noastra doar cand isi aduce aminte,iar atunci cand o face cauta de fapt sa/mi faca mie rau .
Răspuns la discuția injurii prin telefon si sms
am vreo sansa in instanta sa/mi fie incredintat copilul doar mie atata timp cat el nu si/a cautat copilul 2ani si nu a platit pensia alimentara. ma gandesc ce am eu de facut daca el apare in viata noastra doar cand isi aduce aminte,iar atunci cand o face cauta de fapt sa/mi faca mie rau .
am trait in concubinaj cu tatal copilului meu 5ani. De 2ani suntem despartiti sin in tot timpu asta nu si/a cautat copilu pana acum cateva zile can a venit sa/l vada. A stat cateva ore si a plecat. In urmatoarea zi a inceput sa ma sune si sa ma acuze ca eu nu vreau sa il las sa isi ia copilu. A inceput sa ameninte pe mine si familia mea. Repet timp de 2ani nu s/a interesat in nici un fel de copil. Copilul fara prezenta mea nu o sa vrea sa plece cu el si stiu ca asta l/ar afecta foarte mult pe copil. Cum pot rezolva aceasta problema mai ales ca ma ameninta. nu stiu cum sa procedez. va rog frumos