avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1981 soluții astăzi
Forum Activitate Gheorghe Daniel

Activitate Gheorghe Daniel

poftica a scris:

:sorry:NU MERGE !!!!!!!!!:">


apasati fullscreen si o sa se vada,sau apasati pe fisierul in sine si se poate descarca
am refacut link-ul,sper sa va mearga acum

www.avocatnet.ro/content/con...
Buna ziua,

In data de 03.05.2011 am avut un accident cu un individ din Bucuresti,pe raza Jud.Ilfov mai exact in zona Dragonul Rosu , iar in urma accidentului am fost declarat vinovat de politistii din Dobroiesti, pe motivul ca nu m-am asigurat la schimbarea directie de mers,desi eu consider ca sunt nevinovat

Accidentul s-a produs astfel:

Eu circulam dinspre Dragonul Rosu spre Fundeni pe str.Drumul Garii(sau str.Victoriei) strada cu prioritate, cand am vrut sa virez la stanga pe o alta strada str.Campului(strada fara prioritate pe acea strada existand un stop la iesirea spre drumul garii,procedand regulamentar semnalizand din timp si circuland cu o viteza de circa 20 km/h, un individ care se afla in spatele meu pe directia mea de mers s-a bagat in depasire si a intrat direct in mine pe partea stanga a masinii mele exact in intersectie.
Intre mine si acest individ se mai afla o masina care nu a fost implicata in accident.

problema este urmatoarea: politisti au spus ca in acel loc unde s-a produs accidentul nu este o intersectie ci mai dgraba un drum laturalnic, iar acest individ care a depasit a procedat regulamentar.

Intersectia este in forma de T.

Eu am avariata masina destul de grav si ma costa destul de mult reparatia.

Vreau sa stiu daca fac contestatie am sanse sa ies nevinovat din situatia data?
Pe procesul verbal am mentionat ca nu sunt de acord cu cele constatate.

am atasat un link cu o schita a accidentului

www.avocatnet.ro/content/con...