avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 906 soluții astăzi
Forum Activitate mona_nice_angel

Activitate mona_nice_angel

Eu vreau sa ma angajez intr-o institutie timp de 5 ani,ca apoi sa pot participa la examenul pentru notar,de aceea ma gandesc ca poate totusi trebuie sa exist in evidenta cuiva...va multumesc,
Si stiti cumva unde pot gasi aceasta asociatie profesionala si cam cat este cotizatia lunara?va multumesc
D-l "dvdbv" va rog sa imi spuneti mai multe despre asta,observ ca aveti la profesie "consilier juridic" am inteles ca in acesti 2 ani trebuie platita o "contribuitie" undeva,
as aprecia daca mi-ati putea da mai multe detalii,
va multumesc,
Va multumesc pentru raspunsul prompt,pentru inceput pentru a deveni consilier juridic este necesar doar sa gasesc o firma sa ma angajeze sau e nevoie si de altceva?unele persoane mi-au spus ca se plateste o taxa,se fac niste cursuri,etc. cu totul altceva fata de ce am gasit pe acest site.va multumesc,
Buna ziua,va adresez aceasta intrebare dupa lungi cautari si sfaturi,anul asta termin facultatea de drept si vreau sa ma indrept spre profesia de notar(stiu ca este foarte greu)in primul rand vreau sa stiu daca e nevoie de master pentru aceasta profesie,in al doilea rand,ca ce ma pot angaja sa lucrez 5 ani in domeniu pentru a putea da apoi marele examen,pentru consilier juridic e nevoie de cursuri?va multumesc si astept raspunsuri folositoare,o zi buna tuturor,