avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1849 soluții astăzi
Forum Activitate NICHIFOR

Activitate NICHIFOR

Răspuns la discuția Inmatriculare auto fara fiscal
Multumesc mult. Sarbatori fericite!

Daca nu sunteti mostenitor nu puteti "trece" masina pe numele dvs..
Numai mostenitorii in urma succesiunii pot beneficia de masina.
A fost casatorit, a avut copii?
Ce relatie de rudenie ati avut?


Răspuns la discuția Inmatriculare auto fara fiscal
NICHIFOR a scris:

Buna ziua. Un unchi indepartat, pe care l-am ingrijit vreme indelungata, mi-a dat spre folosire masina lui. Acum 6 ani a murit subit si tot eu am suportat cele necesare inhumarii. In tot acest timp am platit impozitul in mod regulat la primarie. Va rog sa ma sfatuiti cum sa procedez sa trec masina pe numele meu. Multumesc.


Răspuns la discuția Inmatriculare auto fara fiscal
Buna ziua. Un unchi indepartat, pe care l-am ingrijit vreme indelungata, mi-a dat spre folosire masina lui. Acum 6 ani a murit subit si tot eu am suportat cele necesare inhumarii. In tot acest timp am platit impozitul in mod regulat la primarie. Va rog sa ma sfatuiti cum sa procedez sa trec masina pe numele meu. Multumesc.
Răspuns la discuția Inmatriculare auto fara fiscal
BIU"
Multumesc. Voi face intocmai si va voi informa. Cu respect, Nichifor.
Buna seara. Multumesc pentru bunavointa si amabilitate. Certificatul se pare ca nu a ajuns niciodata la proprietar, dar dividende primea. La dezbaterea succesorala nu se cere certificatul in original? Daca da, cum se poate obtine , proprietarul fiind mort iar dezbaterea se face pe acte. Pare a fi un cerc vicios. Una nu se poate fara cealalta. Unde-i inceputul? Cu multumiri. Nichifor.
Buna ziua. Sunt fara pregatire juridica si am urmatoarea problema de rezolvat. Soacra mea avea un certificat de actiuni la ICME si primea uneori dividende. Anul trecut a plecat in vesnicie. Cum pot obtine un document si de unde, necesar dezbaterii succesorale? Multumesc.