avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 425 soluții astăzi
Forum Activitate liviu25

Activitate liviu25

Răspuns la discuția uzufruct viager
multumesc mult,o zi buna!
Răspuns la discuția uzufruct viager
deci,daca parintii mei se supara maine pe mine pot anula acest contract???
Discuție uzufruct viager
ce inseamna exact contract vanzare-cumparare cu UZUFRUCT VIAGER,k m am dus la politie sa mi skimb buletinu,si trebuia sa ii aduc pe ai mei,sa dea declaratia de primire in spatiu,,prin urmare nu s e propr?,,,,:)
Răspuns la discuția refuz de a mi da actele
Pentru a cere duplicat dupa certificatul de casatorie,e nevoie de o cerere,as vrea sa stiu ce motiv ar trebui sa pun,pentru a l obtine in timp util,am nevoie pentru sucesiune!pot cere si 2 exemplare sau unul il mai voi putea folosi peste tot unde mi se cere(copie xerox dupa duplicat)?
Răspuns la discuția refuz de a mi da actele
nu mi place sa am dispute cu nimeni,dar nici nu mi se pare normal sa retin acte ca asa am eu chef,,din rautate sau stiu eu ce motiv tampit,,nu e corect si nu vad de ce as respecta asta,mai bine o dau in judecata,sa se mai aplice si legea in tara asta
Răspuns la discuția refuz de a mi da actele
multumesc mult
,(luminita)
fosta mea soacra ,refuza sa mi dea certificatul de deces si de casatorie,al sotului meu!eu am nevoie de ele,si la angajare,la dezbatarea unor succesiuni,,,le as vrea pe cele originale!care e procedura legala sa le obtin?,am discutat cu ea si a zis ca nici nu se gandeste sa mi le dea!(nu vreau duplicate)
;)