avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1936 soluții astăzi
Forum Activitate marian80

Activitate marian80

Răspuns la discuția arestul preventiv
urasc justitia romina ,nu accepta problele care vrei sa la depui la dosar.in rominia odata ce esti in arest preventiv deja te priveste lumea judecat si vinovat, bineinteles nu de un tribunal.vorbesti cu judecatoarea si ea se uita in partea cealalta in tavan....urit.#-o#-o#-o
Răspuns la discuția arestul preventiv
chestia e ca locuia in spania,a fost arestat acolo, 3 luni a durat hotarirea spaniolilor de al trimite in rominia ,acum a executat si in tara 3 luni jumatate ,la dosar nu s-a m-ai lucrat de aproape 1 an de zile dupa spusele avocatului meu si nu este in faza de judecata.imi este frica pt. ca a trecut jumate de luna si nu l-a pus liber cred ca urmeaza sa-i dea alt mandat dar si arestul din spania a fost pt aceiasi cauza deci?.... io cred ca se socoteste bainuiesc...
buna ziua ,as dori sa intreb daca arestul preventiv poate dura m-ai mult de 180 zile?un unchi de al meu se afla in arestul preventiv si desi a trecut de 180 zile tribunalul i-a respins recursul de punere in libertate.Avocatul imi spune:trebuia sa se elibereze dar.... nu stie.... am impresia ca nu prea se intereseaza de cazul meu.va multumesc.