avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 647 soluții astăzi
Forum Activitate Octavian_Colici

Activitate Octavian_Colici

Buna ziua,
Tatal meu a cumparat de la ICRAL Bucuresti in 1992 apartamentul in care locuim si acum. Problema este ca in contractul de vanzare cumparare cuparatorul este identificat prin nume prenume (fara cnp sau nume parinti, asa era modelul atunci), adresa si nr/serie buletin iar cel care a completat in loc sa treca initiala tatalui cumparatorului a trecut numele acestuia. Adica in loc sa treaca Popescu I Virgil a trecut Popescu Ion Virgil. Ori in buletin tatal meu este Popescu Virgil. Un notar mi-a semnalat ca voi avea probleme la succesiune din aceasta cauza, ca numele din buletin/certificat de nastere nu corespunde cu cel din contract (aceasi greseala este si in incheierea de la judecatorie) Mentionez ca tatal meu traieste dar are probleme locomotorii. Ce pot face sa indrept aceasta greseala, cui sa ma adresez?
Multumesc,
Octavian
Salut,
Am declarat in 2010 pe formularul 201 venituri din strainatate sub forma de dividente pe actiuni, pentru anul fiscal 2009.
Cum aflu cat am de plata impozit?
Cine ma anunta cu privire la suma si cum?
Unde platesc?
Pana cand trebuie platit?
Domiciliez in Bucuresti sector2.
Mentionez ca si angajat in Romania veniturile din tara sunt declarate in fisa fiscala.
Multumesc