avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 608 soluții astăzi
Forum Activitate acraesde

Activitate acraesde

La firma unde am contract de munca lucrez de 4 ani, deci ultimele 12 luni am platit toate contributiile obligatorii. Am fost la primarie sa depun dosarul pentru indemnizatie si mi-au spus ca nu pot beneficia pentru ca avand calitatea de administrator se presupune ca am venituri, desi le-am explicat ca nu am niciun venit.
Buna seara,
Eu sunt angajata la o societate cu contract de munca, dar in acelasi timp sunt si administrator si asociat unic la o alta societate. In martie am nascut si cand am fost sa depun dosarul pentru indemnizatie mi-au spus ca nu pot sa beneficiez de aceasta indemnizatie deoarece sunt administrator si se considera ca am venituri. Problema este ca eu nu am contract de munca cu societatea, nu am avut niciun venit, deci nu inteleg daca este normal sa mi se refuze dreptul de a primi indemnizatia de crestere copil. Va rog, daca ma poate ajuta cineva, cum ar trebui sa procedez,
Buna ziua!

Ma poate ajuta cineva la stabilirea criteriilor de performanta si a obiectivelor? Societatea are ca ramura principala de activitate Lucrari de constructii (cod CAEN 4120 ).
Criteriile acestea trebuie introduse in cim sau anexate in fisa postului?#-o

Va multumesc