avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 725 soluții astăzi
Forum Activitate littlestitch

Activitate littlestitch

Răspuns la discuția Deschiderea unui ONG
mahetin, se poate sa vorbesc cu tine pe privat despre mai multe lucruri...
si poate imi mai dai sfaturi in legatura cu aceste ONG-uri

astept raspunsul tau
Răspuns la discuția Deschiderea unui ONG
Mahetin, nu ti-am multumit pentru ca mi-ai raspuns la intrebari, deci :worthy: merci

Si cred ca mesajul lasat de "jurist Clement" a fost mai mult ca o publicitate.

Răspuns la discuția Deschiderea unui ONG
Sunt nelamurit in legatura cu:
- salariile angajatiilor ( min-max )
- daca cheltuielile de infiintare si incepere a activitatii (precum sediul, amenajare etc)sunt sustinute de o persoana exterioara acestui proiect, se poate incheia un contract prin care respectiva persoana sa primeasca banii inapoi ? asta pana se reuseste stragerea de fonduri
- in legatura cu activitatile pe care le poate sustine firma (activitati economice ) : - firma poate sustine orice activitate economica fara nici macar o exceptie

Momentan aceste trei intrebari
Stiu ca pare ciudat ca deschid o noua tema pe forum cand sunt atatea deschise, si vorbesc in special in tot internetul, despre aceast subiect si de aceea imi cer scuze si sper sa primesc ajutorul pe care il caut.

Doresc sa deschid un ONG insa informatiile pe care le am, de care am dispus pana acum nu imi ajung si nu imi potolesc toate intrebarile pe care le am despre ONG-uri.

Nu stiu daca e chiar ok ce fac, sau daca fac ceea ce trebuie unde trebuie, insa am nevoie de putin ajutor de la o persoana din domeniu...

Sper sa fie cineva dornic sa ma ajute...