avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1054 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters207936

Activitate ContSters207936

Răspuns la discuția Am condus fara permis
Se pare ca se poate scapa cu amenda administrativa.
Vorbest acum din propie experienta.
Si nu e cazul de acuzatii de mita, nepotism, etc.
Se pare ca daca ai acelasi tipar ca al cazului meu si ai un avocat care sa aiba incredere in tine( nu sa te puna la zid si sa te priveasca ca pe ultimul criminal, cum am mai vazut pe forumuri) ai sanse.
Sper sa nu incurajez pe nimeni cu ce scriu acum vreau doar sa le dau o speranta.
Eu unu mi-am invatat lectia mult prea bine, va spun ca numai cat am stat sa astept un rapuns sa ma cheme la audieri a fost o tortura, poate ca sunt eu slab sau poate ca erau prea multe in joc, dar credetima ca stiu ca ce am facut a fost un act de teribilism si o dovada de idiotenie distilata si ma repet
NU VA BAZATI PE ACEST LUCRU !
EU AM AVUT UN NOROC IMENS CU ACEST SIR DE EVENIMENTE !
Răspuns la discuția Am condus fara permis
Ok.......multumesc mult pentru ajutor........sper sa scap cu un 18 cu 3 si am auzit cam am sanse reale pentru a obtine acest verdict
O zi buna si multumesc inca o data !
Buna ziua,
Am fost prins conucand fara permis la un control de rutina.
Nu am antecedente penale sau de alta natura, am absolvit scola de soferi dar nu mi-am luat permisul intrucat a expirat termenul pana la care putem da examen, deci trebuie sa repet scoala.Am auzit ca ar fi niste circumstante atenuante care pot sa-mi ajute cazul va rog frumos sa-mi dati un sfat care ar fi aceastea, deoarece am aflat ca daca sunt destule clauze atenuante pot sa primesc doar amenda contraventionala si suspendare dreptului de a mai da de permis timp de un an
Tin sa mai adaug ca sa intocmit un proces verbal in masina de politie si eu nu am primit o copie dupa acesta desi am semnat.
Cand voi primi procesul verbal odata cu primirea instiintarii de la procuratura ?
Va rog frumos sa-mi dati un sfat !
Va multumesc antcipat !