avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 272 soluții astăzi
Forum Activitate aida2000

Activitate aida2000

multumesc mult.
:D
Multumesc tare mult. Din pacate, imprumutul achitat care era pe numele sotului a fost facut in timpul casatoriei. Cum s-ar spune m-am legat la cap fara sa ma doara#-o Lui nu ii dadeau bancile imprumut ca aparea in lista de datornici. Eram mai desteapta daca nu luam pe numele meu si mai ales daca nu achitam imprumutul pe numele lui. Dar na, de unde sa stiu ce imi rezerva viitorul... Cine stie oare acest lucru? :D
Mersi mult, dar in legatura cu problema care ma mai doare :D
nu poate una dintre banci sa vinda apartamentul pe nimic si eu sa ramin datoare la cealalta? :D
Am doua imprumuturi facute la banci si nu am mai platit de doi ani nicio rata. Nu lucrez, nu am niciun venit, m-am despartit de sot, nu legal. In fapt suntem casatoriti inca, Imprumuturile au fost contractate in timpul casatoriei, dar pe numele meu, banii fiind folositi in comun. Avem un apartament proprietate comuna, dar in care eu nu mai locuiesc. Sotul spune ca datoriile sunt doar ale mele, desi nu m-am folosit doar eu de bani si nu am luat nimic cu mine atunci cind am plecat in alt oras. va rog sa imi spuneti, se impart datoriile la un eventual divort? Sotul poate fi si el urmarit de banci, tinind cont ca imprumuturile au fost facute cu stirea lui in tp casatoriei? Culmea cu unul din imprumuturi am platit un imprumut facut pe numele lui. Stiu... se cheama prostie #-o Va rog lamuriti-ma si pe mine. As sta linistita daca as sti ca iau bancile apartamentul, dar ma tem sa nu ia doar una casa si sa ramin in continuare datoare.