avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 673 soluții astăzi
Forum Activitate conect25

Activitate conect25

Răspuns la discuția recuperare taxa auto
bogdan31 a scris:

depinde de practica instantei Curtii de Apel...unele admit actiunile, altele le resping...ptr a stii sigur, va recomand sa va interesati care este practica curtii de apel tg mures...!
Sunt din pitesti...m-am interesat la un avocat si mi s-a spus ca sunt 2 "camplete",ca unul ar admite actiunea iar celalalt nu.Eu ce pot sa fac in situatia asta?Sa-mi incerc norocu' sau...ce?
Un sfat m-ar ajuta foarte mult mult.
Am cumparat o masina adusa in tara din Franta in anul 2007 si inmatriculata in anul 2008.Taxa de inmatriculare a fost platita in martie 2008.Masina am vandut-o in luna 11/2008.in prezent eu mai detin doar contractul de vanz- cump(EU-atat in calitate de cumparator 11/2007 cat si cel in calitate de vanzator),o copie a cartii de identitate a masinii din care nu se intelege seria acesteia si cam atat)Cum ar trebui formulata cererea catre serviciul de inmatriculari Arges pentru a intra in posesia copiilor actelor necesare.Mentionez ca nu mai sunt proprietar si nici nr de inmatriculare al masinii nu mai este acela din contractul de vanz-cump.
Va multumesc anticipat!