avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1679 soluții astăzi
Forum Activitate mr_razzvan

Activitate mr_razzvan

eu am primit procesul verbal acasa...
l-am gasit in usa
buna seara.
sambata seara eram la serviciu (lucrez la un pub) a trebuit sa ajung neaparat pana acasa,am plect cu scuterul , inaite cu trei blocuri sa ajung acasa am fost oprit de un echipaj de politzie rutiera motivul opririi fiind control de rutina,neavand actele la mine am fost amendat cu 200 ron shi am refuzat sa semnez procesul verbal pe motiv ca mi sa parut amenda prea aspra avand in vedere faptul ca i-am spus agentului ca locuiesc la 3 blocuri shi ca ii aduc actele in 5 minute.ce zicetzi am vre-o sansa in cazul in care ash face contestatzie sa mi se transforme amenda in avertisment? ar mai fi de mentzionat shi faptul ca martorul pe care la pus era un conducator auto care trecuse mult de locul unde eram opritzi shi acel martor nici nu ma vazut pe mine+ca m-a mai shi amenitzat in momenul in care am refuzat sa semnez ca "LASA CA NE MAI INTANIM PE TRASEU"

in cazul in care ash avea un catig de cauza cum as putea formula aceasta contestatzie ca sincer in viatza mea nu am primit o amenda cu atat mai putzin sa mai fac shi contestatzie.

va multzumesc anticipat!!!