avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2007 soluții astăzi
Forum Activitate Bubllegum18

Activitate Bubllegum18

Răspuns la discuția Vreau sa-mi cunosc tatal!
Am inteles, multumesc mult si unde este Evidenta Populatiei daca stiti cumva ? :)
Răspuns la discuția Vreau sa-mi cunosc tatal!
Codul numeric, sincr nu stiu ce sa va spun. Eu nu am nici macar un act al tatalui meu, dar se poate ca pe certificatul meu de nastere sa gasesc codul numeric personal?
M-am uitat peste certificatul de nastere si nu este scris CNP tatalui. Nu il am avand in vedere lipsa oricarui act al tatalui
Buna ziua! Vreau sa stiu cum pot sa dau de un om pe care nu l-am vazut, nu stiu nimic de el de 17 ani. Acest om este tatal meu si as vrea sa il cunosc, sa il gasesc. Nu am date despre el, nu stiu absolut nimic in legatura cu viata lui. Nu mi-a platit pensia alimentara niciodata, dar pentru mine asta mai putin conteaza. Vreau doar sa il gasesc, sa dau ochii cu el, insa nu stiu cum o pot face si de aceea apelez aici. Multumesc!
Răspuns la discuția Gasirea si inchiderea tatalui
Nu numai de aceea, pt. ca nu i-a platit pensia alimentara pt. asta il poate da in judecata, dar prin pedeapsa lui, ca nu are de gand sa-l ierte ca sa scape, se razbuna, doreste sa sufere macar un sfert din cat a suferit el si cu mine. Isi dorea mult sa plece in excursie cu liceul in grecia si la anu trebuie sa plece intr-un proiect in franta ca sa faca acolo timp de o luna scoala, dar acum nu mai poate din cauza tatalui sau!
Răspuns la discuția Gasirea si inchiderea tatalui
Nu a fost hotararea mea sa-l dau in judecata, ci a baiatului, el isi doreste asta pt. ca tatal lui l-a facut sa sufere si nu l-am dat eu in judecata pana acum deoarece am vrut sa stiu hotararea fiului meu. Stiu ca il doare :(
Răspuns la discuția Gasirea si inchiderea tatalui
Dar am fost la notar si ne-a spus ca ne poate da procura, dar exista riscul sa il intoarca inapoi pt. ca ei nu inteleg legile noastre, exact asa mi s-a adresat notarul si m-am informat mai bn si cateva persoane in situatia mea au spus ca l-au intors pe copil inapoi
Buna ziua. Eu am un baiat de 16 ani, tatal lui l-a parasit la 1 an, a incercat sa scape de copil fara ca eu sa stiu ce face el, apoi mi-am recuperat baiatul si el a disparut. Am divortat de el prin absenta nu s-a prezentat la divort, iar procurorul a spus ca automat mi-l incredinteaza mie. Nici pana in ziua de azi el nu a aparut, nu stie nimeni de el, pensia alimentara nu mi-a platit-o niciodata de la divort. Cum pot da de tata, poate cadea din drepturile parintesti, sa faca inchisoare, sa plateasca pensia alimentara? Si copilul meu poate pleca intr-o excursie in strainatate cu scoala fara acordul tatalui? Ajutati-ma va rog. Multumesc:(