avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1728 soluții astăzi
Forum Activitate materoman

Activitate materoman

Tot asta am patit si eu astazi. Am depus petitie la politie dar mi-au zis ca nejustificat inseamna sa nu fii in tara sau sa fii in ghips.. Eu le-am cerut sa-mi zica ei ce inseamna justificat sau nejustificat, daca au o lista .Sa stim si noi. E vorba de transparenta,Nimic. Cu alte cuvinte suntem la cheremul lor. Faptul ca instanta nu-ti trimite hotararea judecatoreasca nu-i intereseaza.In instanta ti se zice ca ramane in pronuntare,Cand si cum ,nu se stie. Stai si astepti ca prostu. Daca e dupa ei, daca conduci dupa data la care s-a pronuntat sentinta esti infractor. Risti sa faci puscarie.In cutumele judiciare termenele curg de la data comunicarii . E aberant ce se intampla cu legea asta
Alta tampenie e ca ti se da sentinta definitiva si irevocabila din prima instanta. Pe mine m-a judecat una care nici permis nu are. Nu a luat in seama nici o proba A facut ,in motivare, copy -paste din ce a spus politia si cu asta basta.Nici macar nu ti se spune ca sentinta va fi definitiva..
Intrebarea mea e:exista niste norme, de aplicare a legii, care sa ne lamureasca in cazul in speta?