avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 764 soluții astăzi
Forum Activitate dl_geogeo

Activitate dl_geogeo

Răspuns la discuția accident rutier cu vatamare
am doar hartia eliberata de spitalul de urgenta unde scrie vatamarile pe care le-am avut.......multumesc pentru raspuns
Buna ziua. In ziua de 02.11.2012 am avut un accident de circulatie din vina celuilalt conducator in care a rezultat vatamarea mea( contuzii si traumatism vertebral cervical ,insa fara ingrijiri medicale) ,cat si avarierea grava a autoturismului meu. Am dus masina in service s-a facut constatarea de catre firma asiguratoare a celuilalt conducator auto,acesta spunandu-mi ca din calculele lui va iesi dauna totala. Dupa 11 zile am aflat ca trebuie sa astept 30 zile ca sa vina un raspuns de la procuratura pentru a da drumul la dosarul de dauna. Va rog sa-mi spuneti si mie daca il dau in judecata pe respectivul vinovat de accident, am vreo sansa sa primesc daune morale pentru timpul pierdut prin service,pe la politie , pe la firma de asigurari , tinand cont de faptul ca am probleme grave de sanatate, iar masina era un bun necesar ( din cauza problemelor nu ma pot deplasa foarte mult pe jos) si nu un moft?