avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 881 soluții astăzi
Forum Activitate csaba32

Activitate csaba32

Răspuns la discuția suspendare permis
cioan a scris:

Depasirea limitei maxime a vitezei este prea mare pentru a putea invoca abaterile aparatului radar. De incercat puteti incerca, dar parerea mea este aveti sanse minime de castig.


sunt interesat in a se reduce viteza (prin abatere) de la 102km/h la 100km/h, pentru a nu se suspenda permisul. e posibil?......mentionez ca era vb despre un Logan MCV.
multumesc!
Răspuns la discuția suspendare permis
voi sustine testul 13 din 15 pentru reducerea suspendarii la 30 de zile, nu am mai beneficiat de aceasta masura; aprobarea reducerii e subiectiva si tine de seful politiei jud.?sau e litera de lege ptr. toata lumea? se va tine cont si de puctele acumulate anterior?
Am fost surprins cu 102km/h (#-o) in localitate, suspendare permis 90 zile si 603 lei amenda. Doresc sa stiu in ce conditii pot contesta PV si daca am sanse reale de castig in instanta. Mentionez faptul ca si auto politie se afla in mers din sens opus, din cate am citit eu aparatele radar au o anumita abatere mai ales aflate in miscare. Am semnat PV, am platit amenda, doresc sa sustin testul de 15 intrebari ptr.reducerea perioadei la 30 zile, dar in acelasi timp am mare nevoie de permis si as ataca PV in instanta......doar daca as avea sanse reale de castig.
Va multumesc!
Am fost oprit in mod abuziv (consider eu) de catre un agent de circulatie care mi-a intocmit un PV pe motiv ca as fi vorbit la telefonul mobil in timp ce conduceam autoturismul. Nu am semnat acel PV, toata discutia a fost inafara legii incepand de la legitimarea lui...etc. Voi contesta acest PV dar as dori sa stiu unde si cum pot face aceasta contestatie. Nu a fost prezent nici un martor, dar interesant este faptul ca in PV primit acasa apare un martor...care cu siguranta este 'fictiv'. Ce-mi recomandati in acest caz? Exista obl
igativitatea de a ramine in autoturism pe parcursul incheierii PV?. Va multumesc!