avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 985 soluții astăzi
Forum Activitate floreaflorea

Activitate floreaflorea

Răspuns la discuția Mita cu japca
nu am avut nici un avocat bun dar am stiut ce sa scriu in declaratii in apararea mea ...dupa cum ti am spus daca nu i a luat declaratie atunci pe loc nu are ce sa ii mai faca
Răspuns la discuția Mita cu japca
spune i sa nu mai fie asa speriat ...mie mi au facut dosar pentru conducere fara permis si in final am primit o amenda administrativa de 1000 RON e tot ....dar lui nu are ce sa ii mai faca daca nu au chemat rutiera atunci si nu i au luat o declaratie...nu le dati nimic !!! sau faceti i flagrant daca tot e nesimtit !
Răspuns la discuția amenda administrativa
va multumesc pentru ajutor ! am intentia sa platesc amenda dar nu prea curand ...
buna ziua as avea si eu o intrebare...in urma cu 2 ani am condus masina ( proprietate personala ) fara a poseda permis de conducere ...am fost oprit de politie ... mi s-a intocmit dosar penal...am facut toate demersurile necesare pentru finalizarea dosarului ...in final am primit astazi 20.06.2011 instiintare ca am fost scos de sub urmarire penala si trebuie sa platesc o amenda administrativa in valoare de 1000 RON + 100 RON cheltuieli de judecata ...in cazul neachitarii se va proceda executarea silita .... as vrea sa stiu care este termenul de plata al acestei amenzi ...ce se intampla daca nu o platesc ( masina am vandut o ulterior ) nu mai am nimic pe numele meu ....si daca se poate prescrie aceasta amenda in cazul in care nu o platesc ....sau va sta la financiar pana o voi platii + restantele de neplata